دانلود موسیقی متن فیلم Captain Marvel

دانلود موسیقی متن فیلم Captain Marvel

دانلود موسیقی متن فیلم Captain Marvel 2019 اثری از Pinar Toprak

دانلود موسیقی متن فیلم Captain Marvel , این فیلم اکشن و ماجرایی و علمی تخیلی محصول سال ۲۰۱۹ کشور آمریکا به کارگردانی و نویسندگی Anna Boden, Ryan Fleck می باشد. ستارگانی که در این فیلم نقش ایفا کرده اند Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn و … هستند. کار نوشتن موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel) را Pinar Toprak انجام داده است.

Amazon

دانلود موسیقی متن فیلم Captain Marvel

به شکل خجالت آوری زمان زیادی برد اما بالاخره فیلمی از دنیای مارول را شاهدیم که تمرکز روی شخصیت ابرقهرمان زن دارد. بله نام این فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel) با هنرنمایی “بری لارسون” می باشد. داستان این فیلم درباره ی قهرمانی ناشناخته است که عمدتا رویه اصلی داستان همانند ۶۸۳ فیلم دیگر این سری فیلم ها می باشد.

اما با توجه به این که این فیلم کمی با دید متفاوتی به شخصیت این فیلم نگاه کرده است, باعث شده داستان تازه تر و کمی سرگرم کننده تر به نظر آید. این که فیلمی با محورت و شخصیت اصلی زن باید دیگر نکته قابل توجه ای برای بیننده ها نیست اما نکته ای که این فیلم را از دیگر فیلم ها با محورت زن متمایز می کند این است که علاوه بر شخصیت اصلی این فیلم آهنگساز این فیلم هم زن می باید و باز جالب اینجاست این اتفاق در یک فیلم ابرقهرمانی اتفاق افتاده است.

پیشنهاد ویژه می شود مقاله ۱۰ آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد را از دست ندهید.

درباره موسیقی Pinar Toprak

تا به اینجا بزرگترین پروژه دوران کاری Pinar Toprak بوده است. من از سال ۲۰۰۹ با این آهنگساز برای ساخت موسیقی متن فیلم The Lightkeepers آشنا شدم. میشه گفت او برای ساخت موسیقی فیلم کاپیتان مارول تمرین داشته است به این دلیل که او در ساخت موسیقی فیلم Justice League با دنی الفمن برای سکانس زن شگفت انگیز همکاری داشته است.

پینار تاپراک در شروع آلبوم موسیقی این فیلم تم ارکسترای ابرقهرمانی را خلق کرده است. نکته خاصی ندارد اما تم زیبایی است. تن موسیقی خاطره انگیز است و انعطاف پذیر و جنبه های مختلف کل آلبوم موسیقی این فیلم را شامل می شود. همچنین در آن شاهد موسیقی الکترونیک قرن ۹۰ میلادی را شاهد خواهید بود که همین باعث ایجاد مقداری تمایز از بقیه فیلم های این سری می شود.

دانلود موسیقی متن فیلم Captain Marvel

بررسی تک تک موسیقی های فیلم کاپیتان مارول

انعطاف پذیر بودن موسیقی تم این فیلم از همان ابتدای شروع به وضوح دیده می شود. که در ترک Waking Up به صدای یک زن آغاز می شود و سپس به موسیقی الکترونیک منجر می شود. در ادامه ترک “Boarding the Train” را شاهد هستیم که موسیقی ارکسترا در آن چشمگیر است و در آن موسیقی شیپور و سینت به چشم می خورد و حالا و هوای ابرقهرمانی دارد.

همینطور که جلوتر می رویم قسمت اکشن داستان با ترک “Let’s Bring Him Home” بیشتر به چشم می خورد. ترک متلاطمی را شاهد هستیم که از قسمت B تم اصلی داستان ساخته شده است. اما همچنان به قسمت های اصلی آلبوم موسیقی فیلم نرسیدیم.

هم اکنون پیشنهاد می شود دانلود موسیقی متن فصل هشتم سریال Game Of Thrones را انجام دهید.

موسیقی اکشن فیلم Captain Marvel

اگر موسیقی اکشن میخواهید پیشنهاد می شود ترک “Entering Enemy Territory” را گوش دهید, ترکی که با ابزار موسیف براس ساخته شده است و یک جورایی شبیه به موسیقی های گلداسمیت , با قطعه های انگیزشی که پشت سر هم اجرا می شوند و یک قطعه اکشن زیبا را به همراه دارند.

ترک “Breaking Free” تقریبا رویه ترک قبل را دنبال میکند اما کمی ضعیف تر است , با این حال لحظات زیبای خود را دارد. این ترک در تاریکترین زمان کل آلبوم موسیقی این فیلم به پایان میرسد. احساس خطر کاملا در این ترک به چشم می خورد. همچنان آهنگ اکشن با ترک “Hot Pursuit” ادامه دارد. عاشق موسیقی گیتار الکترونیک به شیوه Michael Kamen هستم و ای کاش تاپراک شانس استفاده بیشتر از این موسیقی را داشت.

موسیقی آرام

بعد از آن همه آهنگ اکشنی که شاهد بودیم با ترک “Lost the Target” کمی آسوده می گیریم. که از آهنگ گیتار ترک قبل استفاده شده بود اما خیلی نرم تر. “Lifting Fingerprints” قطعه ای کوتاه اما زیبا است که حس فیلم های تعقیب و گریز را دارد (از فلوت شیفرین در آن استفاده شده است). قطعه دراماتیک “Finding the Records” با حس تعلیق زیبایی شروع می شود (ملودیک) و در ادامه نیروی بیشتری می گیرد.

خب نوبتی هم باشه نوبت به ترک دوازدهم یعنی “Escaping the Basement” می رسد که آن حس تعقیب و گریز با پس زمینه اکشن را مجدد به فیلم می دهد. موسیقی پیانو زیبایی دارد. ترک “Photos of Us” قطعه ای کوتاه اما تاثیرگذار است. سپس ترک “Learning the Truth” را می شنویم که اتمسفر موسیقی های جیمز نیوتون هاوارد (James Newton Howard) را دارد. نحوه نوشته شدت موسیقی تار خیلی جذاب است. قطعه “New Clothes” که ورژن پرهیجان تر تم اصلی فیلم است.

پیشنهاد ویژه می شود ۱۰ شاهکار موسیقی متن هانس زیمر را از دست ندهید.

پایان موزیک فیلم کاپیتان مارول

آن موسیقی گرمابخش با ورود ترک “Space Turbulence” دوام زیادی ندارد, این قطعه پر تغلیق و تاریک است. میشه گفت ترکی بی معنا و تهدید آمیز است که در ادامه با اضافه شدن موسیقی قهرمانی قدرت می گیرد. سپس ترک “High Score” را شاهد هستیم که خبر از غم و اندوه پیش رو می دهد. بعد از این که سلسله ای از موسیقی های اکشن را شاهد بودیم بالاخره موسیقی به نتیجه پایانی خود می رسد.

در ابتدای ترک “Interrupting Something” شاهد موسیقی دراماتیک براس هستیم که لحظات پر تنش زیادی را دارا می باشد. سپس در ترک “Trapped” موسیقی الکترونیک به گوش می خورد (بالاخره بعد از چندین ترک) که دارای قطعات ارکسترا هم می باشد.

دانلود موسیقی متن فیلم Captain Marvel

قطعه های پایانی آهنگ فیلم کاپیتان مارول

خب تا اینجا تمامی موسیقی های این فیلم لذت بخش و قابل گوش دادن بودند. در دو قطعه بعدی موسیقی کاملا سطح دیگری دارد. ابتدا ترک “I’m All Fired Up” که ترکی حماسی و قهرمانی می باشد. قطعه ی هوشمندانه اکشن و ماجراجویانه است که فورا تحت و الشعاع ترک تم اصلی قرار می گیرد.

ترک هشت دقیقه ای “More Problems” که با صدای ریز و پر تعلیقی آغاز می شود که به سرعت با موسیقی براس ترکیب می شود. که حقیقتا ترکی محکم و اکشن است که با چندین قطعه موسیقی متمایز تلفیق شده است. که در این نقطه بسیار به کارهای جان ویلیامز شبیه است (با استایل اکشن و مدرن). چند ترک دیگر مانده مانند “You Could Use a Jump” که قطعه ی خفیف اکشن است. و در پایان ترک قابل پیش بینی و هیجان انگیز “This Isn’t Goodbye” . دانلود موسیقی متن فیلم Captain Marvel به شدت پیشنهاد می شود.

سخن پایانی

من فکر میکنم موسیقی فیلم کاپیتان مارول آلبومی محکم و گاهی اوقات محشر است. که از موسیقی تم جذابی برخوردار است. که آلبوم سرگرم کننده ای را رقم می زند. ساخت موسیقی متمایز در این سری فیلم های ابرقهرمانی واقعا کاری دشوار است و واقعا قسمت هایی ر موسیقی این فیلم وجود داشت بسیار به دیگر موسیقی ها شبیه بود اما با این حال آهنگساز (Pinar Toprak) موسیقی این فیلم را به گونه ای ساخته بود که دارای لحظات چذاب خودش هست.

باید گفت موسیقی این فیلم بزرگترین کاری بوده است که تاپراک تا به امروز انجام داده است. اینکه وی موسیقی این فیلم را با ریسک پایین ساخته است قابل درک است که نتیجه خوبی را هم به همراه داشته.

 

Tracklist:

۰۱٫ Captain Marvel (2:15)
02. Waking Up (1:29)
03. Boarding the Train (1:30)
04. Why Do You Fight? (1:14)
05. Let’s Bring Him Home (1:39)
06. Entering Enemy Territory (3:33)
07. Breaking Free (5:24)
08. Hot Pursuit (4:35)
09. Lost the Target (2:10)
10. Lifting Fingerprints (1:32)
11. Finding the Records (5:20)
12. Escaping the Basement (4:23)
13. Photos of Us (1:56)
14. Learning the Truth (3:16)
15. New Clothes (1:04)
16. Space Turbulence (2:58)
17. High Score (2:35)
18. Interrupting Something? (1:30)
19. Trapped (3:20)
20. I’m All Fired Up (3:20)
21. More Problems (8:16)
22. You Could Use a Jump (1:45)
23. This Isn’t Goodbye (2:29)
Playtime: 1:07:36

باکس دانلود
لینکهای دانلود فقط برای اعضا فعال می باشد. خرید اشتراک ویژه

نظرات