صحبت های رامین جوادی درباره ی موسیقی متن سریال Game of Thrones

صحبت های رامین جوادی درباره ی موسیقی متن سریال Game of Thrones

اسم من رامین جوادی است , در استودیوی من در سانتا مانیکا هستیم. جایی که کل موسیقی متن سریال Game of Thrones رو نوشتم.

موسیقی رو از چهار سالگی با ارگ شروع کردم. و وقتی ۱۳ سالم شد گیتار دستم گرفتم. اون موقع بود که دیگه کارم نسبت به موسیقی جدی شد و شروع به تمرینات زیاد کردم. و موسیقی متن فیلم هفت دلاور کاری از المر برنستین بود که جرقه ای رو در من زد همچنین اون موسیقی آشنای تم آن بود که وقتی تمام می شود میشد اون رو زمزمه کرد.

صحبت های رامین جوادی درباره ی موسیقی متن سریال Game of Thrones

اون موقع فهمیدم میخوام چیکاره شم, میخواستم آهنگساز موسیقی متن فیلم بشم. ,وقتی موسیقی بر روی فیلم وقتی هیچ دیالوگی روی صفحه نمایش گفته نمیشه , شما توانایی این رو دارید که بینندگان رو هدایت کنید. در موسیقی متن سریال Game Of Thrones ما تونستیم بینندگان رو هم به سمت درست و هم به سمت اشتباه هدایت کنیم و این واقعا سرگرم کننده بود. با پخش کردن یک تم خاص در موسیقی فیلم شما میتوانید داستان را برای بینندگان بازگو کنید

پیشنهاد می شود مقاله ۱۰ آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد را حتما مطالعه نمایید.

بزرگترین چالش برای موسیقی سریال بازی تاج و تخت این بود که بتوان درست ترین تن را پیدا کرد, که وقتی موسیقی متن را می شنوید بدونید این بازی تاج و تخت است. ابتدا که کار رو شروع کردیم می دانستیم که چند تم موسیقی نیاز داریم, همچنین می دانستیم نباید هم تعداد زیادی موسیقی تم رو بلا فاصله داشته باشیم, چون مشخصا تعداد زیادی کاراکتر , تعداد زیادی قصر و داستان های متنوع در سریال وجود داشت.

اگر همه ی این تم ها رو یکجا داشتیم برای بیننده خیلی گیج کننده میشد در نتیجه برای مثال موسیقی تم برای کاراکتر تیون یا کلا کریجوری ها تا فصل دوم اصلا وجود نداشت. یا مثلا از تم استارک ها برای کاراکتر آریا استفاده میکردیم, اما او موسیقی تم مخصوص به خودش را وقتی که دیگر تنها در مسیرش قرار گرفته بود داشت.

در سریال Game of Thrones ما همیشه می خندیم, چون که هر فصل می شینیم و میگیم خیلی خب از چه آلت موسیقی استفاده نکردیم؟ بیشترین آلت موسیقی ارکسترا ای که استفاده کردم , تار , شیپور فرانسوی , شیپور ترومبون , طبل بودند. از ابزار موسیقی دیجریدو برای سکانس وحشی ها استفاده کردیم, یه جور ابزار موسیقی جالب و متفاوتی بود.
دودوک ارمنی که برای دوتراکی ها استفاده کردیم مثل ورژن قومی و نژادی ابزار موسیقی اوبوی (Oboe) بود.

وقتی کارکردن روی سکانسی رو شروع کردم اون سکانس رو بدون هیچ موسیقی ای تماشا کردم و سعی کردم موسیقی رو در ذهن خودم پخش کنم و وقتی که این کار رو کردم دیدم موسیقی کاملا متناسب با ان هست.

مقاله ۱۸ آلبوم موسیقی متن برنده ی اسکار را از دست ندهید.

موسیقی متن سریال Game of Thrones

من معمولا موسیقی رو تنها با یک ابزار موسیقی آغاز می کنم, میتونه پیانو باشه, میتونه تار باشه. سکانس رو طراحی میکنم و وقتی احساس کنم بهترین حالت موسیقی رو دارم. بر میگیردم و شروع به نوشتن نسخه ارکسترای آن میکنم و تمام لایه های موسیقی را به آن اضافه می کنم.

وقتی قسمتی در حال ویرایش است همه چیز در کامپیوتر هست و هنوز دیجیتال نشده. و وقتی تصویری ثبت میشه. من برمیگردم و موسیقی را با آهنگسازان واقعی شروع به ساختن می کنم. وقتی که انها موسیقی را اجرا می کنند چنان حسی را پیدا میکنم که قابل توصیف نیست.

وقتی صحنه های فیلمبرداری رو می بینم بسیار تشویق میشم از این که عظمت انها را می بینم. ملاقات با بازیگران اینم باعث تشویقم میشه. در زمان فیلم برداری یک گوشه می ایستم و تماشا میکنم. همین الان هم میخوام برگردم به استودیو و شروع کنم به نوشتن موسیقی.

قطعه ای که در اپیزود ۱۰ فصل ششم پخش شد, قطعه طولانی در زمان محاکمه سرسی. نکته جالب این موسیقی این بود در کل تاریخ سریال بازی تاج و تخت این اولین بار بود که از پیانو استفاده شده بود. به محض این که موسیقی شروع میشه بینندگان بلافاصله متوجه می شوند ما تا به حال صدای این ابزار موسیقی رو نشنیده بودیم , یه جای کار می لنگد.

پیشنهاد می شود مقاله ۹ شاهکار موسیقی فیلم سال ۲۰۱۸ را حتما مطالعه نمایید.

موسیقی متن سریال Game of Thrones

خب موسیقی با صدای حداقلی شروع میشه و به آرامی پیش میره و فکر میکنم قطعه ۶:۳۰ باشه. عنصر بعدی که وارد ماجرا میشه دو پسری هستن که در حال خواندن هستن. وقتی بچه ها رو چاقو به دست میبینید و بعدش به پایسل چاقو زده میشه و همون موقع است که بخش کر موسیقی آغاز میشه. همین جاها است که متوجه میشید واقعا مشکلی وجود داره.

قطعه دیگه داره کامل میشه و ابزارهای موسیقی بیشتری به آن اضافه می شوند, البته قسمت ارکسترا موسیقی در لحظات اخر وارد ماجرا میشه. این قسمتش واقعا جالبه چون سعی کردم قسمتی از تم اصلی سریال را در این موسیقی جای بدم.

هر سال میگم خیلی خب, باید امسال کاری جدید رو انجام بدی, کاری جدید که تا به حال انجام ندادی. سریال هم هر فصل حرف های جدید برای گفتن داره و حتی خودم هم از دیدنشون شگفت زده میشم و پیش خودم میگم غیرممکنه. آنها هنوز میتوانند بینندگان را شوکه بکنند پس من هم باید در موسیقی همین کار رو انجام بدم.

برای دانلود آلبوم موسیقی متن تمام فصل های سریال Game of Throne اینجا کلیک کنید

رامین جوادی در ویکی پدیا

پیشنهاد ویژه می شود اجرای زنده موسیقی Game of Thrones – Light of the Seven را از دست ندهید و به آن گوش دهید.

باکس دانلود
لینکهای دانلود فقط برای اعضا فعال می باشد. خرید اشتراک ویژه

نظرات