۱۸ آلبوم موسیقی متن برنده ی اسکار

18 آلبوم موسیقی متن برنده ی اسکار

در این مطلب قصد داریم ۱۸ آلبوم موسیقی متن برنده ی اسکار ۱۸ سال اخیر (۲۰۰۰-۲۰۱۸) سینمای هالیوود را تک تک به شما معرفی کنیم. این مجموعه را می توان بهترین موسیقی متن های فیلم دانست. در نتیجه وب سایت ساندترک دانلود این آلبوم های موسیقی متن را به تمامی کاربران پیشنهاد می کند.

موسیقی متن فیلم Crouching Tiger, Hidden Dragon 2000

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Crouching Tiger, Hidden Dragon

کار ساخت موسیقی این فیلم بر عهده ی آهنگساز چینی Tan Dan (تان دان) بوده است. این آلبوم توسط سمفونی ارکست شانگهای نواخته شده. نکته جالب درباره ی موسیقی متن این فیلم این است که کار ساخت آلبوم موسیقی متن این فیلم کلا دو هفته به طول انجامیده.

تعدادی از ترک های موسیقی این فیلم به صورت سولو نواخته شده است. برای مثال ترک A Love Before Time که ترک آخر آلبوم است. توسط آهنگساز Coco Lee نواخته شده که در آکادمی هم پخش شد. و همچنین یک ترک هم توسط To-Yo Ma نواخته شده.

این فیلم محصول چهار کشور چین, تایوان, هنگ کنگ و آمریکا می باشد. و همچنین در سال ۲۰۰۰ توانست برنده اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان شود. موسیقی متن این فیلم همچنین نامزد جایزه گلدن گلوب هم شده.

در ساخت موسیقی متن این فیلم از ساز های سنتی چینی از جمله فلوت بامبو و درام دستی استفاده شده است.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم The Lord of The Rings: The Fellowship of The Ring 2001

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

فیلم ارباب حلقه ها: یاران حلقه The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring فیلم ماجراجویی و فانتزی و حماسی محصول آمریکا به کارگردانی Peter Jackson می باشد. آهنگسازی این فیلم بر عهده ی آهنگساز بزرگ هاوارد شور Howard Shore بوده است که موفق به در یافت جایزه اسکار برای ساخت موسیقی متن این فیلم شده است. داستان فیلم درباره ی داستان در آردا سرزمین میانه اتفاق می‌افتد و در مورد ارباب تاریکی‌ها است که در جستجوی حلقهٔ یگانه که خود ساخته است، ولی سال‌ها پیش در جنگ از دست داده و حالا از محل آن خبر ندارد می‌باشد.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم Frida 2002

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Frida

یکی از بهترین موسیقی هایی که می توان گوش کرد. آلبوم موسیقی متن فیلم فریدا (Frida) می باشد.

آهنگ فیلم فریدا توسط لیبل Universal در سال ۲۰۰۲ منتشر شده است. موسیقی این فیلم هم برنده ی اسکار و گلدن گلوب بهترین موسیقی متن شده است.

ساخت موسیقی این فیلم توسط الیوت گلدنتال (Elliot Goldenthal) انجام شده است. و آهنگ های فیلم توسط هنرمندان مختلف ساخته شده است.

در مراسم “جایزه موسیقی متن جهان” این فیلم موفق به دریافت دو جایزه با عنوان های “بهترین موسیقی متن سال” و “بهترین آهگساز سال” در سال ۲۰۰۲ شد.

در ساخت موسیقی متن این فیلم از ساز هایی از جمله گیتار کوچک مکزیکی, گیتار کلاسیک, گیتار باس مکزیکی, هارپ مکزیکی و … استفاده شده است.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم The Lord of The Rings: The Return of the King 2003

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم The Lord of the Rings: The Return of the King

فیلم ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه The Lord of the Rings: The Return of the King فیلم فانتزی به کارگردانی پیتر جکسون Peter Jackson کارگردان نام آشنا سینما است که بعد از قسمت اول در سومین قسمت این سه گانه هم موفق شد پا به اسکار باز کند. موسیقی متن قسمت سوم این سه گانه هم هاوارد شور Howard Shore آهنگسازی کرده بود که باز هم توانست برنده ی اسکار بهترین موسیقی متن را از آن خود کند.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم Finding Neverland 2004

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Finding Neverland

سال ۲۰۰۴ فیلمی که جانی دب و کیت وینسلیت در آن هنرنمایی کرده بودند. فیلم در جست و جوی ناکجا آباد برنده ی اسکار بهترین موسیقی متن شد. کار موسیقی این فیلم بر عهده ی Jan A. P. Kaczmarek بوده است. و لیبل Decca کار انتشار این آلبوم را بر عهده داشته.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم Brokeback Mountain 2005

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Brokeback Mountain

همه ی شما احتمالا آهنگساز بازی Last of Us گوستاوو سانتائولایا (Gustavo Santaolalla) را با آن موسیقی فوق العاده می شناسید. وی در سال ۲۰۰۵ با ساخت موسیقی فوق العاده فیلم کوهستان بروکبرک (Brokeback Mountain) توانست به موفقیت بزرگی درست یابد. و برنده چایزه اسکار بهترین موسیقی متن برای این فیلم شود.

در این فیلم دو ستاره ی بزرگ Heath Ledger و Jake Gyllenhaal هنرنمایی کردند. و کارگردانی این فیلم بر عهده ی انگ لی بوده است.

آلبوم موسیقی این فیلم حدود ۳۰۰,۰۰۰ نسخه فروش داشته است. که حدود ۱۰۰,۰۰۰ آن در آمریکا فروش رفته است. و کار انتشار این آلبوم بر عهده ی لیبیل Verve Forecast بوده است. آلبوم موسیقی فیلم کوهستان بروکبرک نامزد گلدن گلوب برای بهترین آهنگ برای قطعه A Love That Will Never Grow Old شده است.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم Babel 2006

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Babel

گوستاوو سانتائولایا برای دو سال متوالی برنده اسکار بهترین موسیقی فیلم Babel 2006 شده است. و کار انتشار آلبوم موسیقی فیلم بابل (Babel) بر عهده ی لیبیل Concord بوده است.

از بازیگران این فیلم می توان به برد پیت و کیت بلانچت نام برد. موسیقی و آهنگ فیلم ساخت دست گوستاوو سانتائولایا بوده است. موسیقی این فیلم در مراسم های مختلف نامزد و برنده بهترین موسیقی متن شده است که مهمترین آن جایزه اسکار بوده است.

پیشنهاد ویژه ساندترک : دانلود آلبوم موسیقی فیلم Dunkirk

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم Atonement 2007

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Atonement

در سال ۲۰۰۷ داریو ماریانلی (Dario Marianelli) با ساخت موسیقی فیلم Atonement توانست. از رقبای سرسخت خود پیشی بگیرد و موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین ساندترک شود.

آهنگ های بی کلام این فیلم توسط ارکست English Chamber و پیانیست فرانسوی Jean-Yves Thibaudet. این دومین همکاری با کارگردان این فیلم Joe Wright بعد از فیلم Pride & Prejudice بوده است. عنصر اصلی موسیقی این فیلم پیانو میباشد.

داریو علاوه به برنده شدن جایزه اسکار این فیلم نامزد و برنده ی چندین جایزه دیگه برای موسیقی فیلم Atonement شده است ازجمله آنها برنده جایزه گلدن گلوب.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم Slumdog Millionaire 2008

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Slumdog Millionaire

فیلم میلیونر زاغه نشین Slumdog Millionaire فیلمی به کارگردانی دنی بویل Danny Boyle و نویسندگی Simon Beaufoy و تهیه کنندگی Christian Colson محصول سال ۲۰۰۸ هند-برینانیا می باشد. این فیلم اقتباسی از رمانی به نام کیو و ای G & A می باشد. نویسنده ی این رمان Vikas Swarup می باشد.

داستان فیلم میلیونر زاغه نشین

داستان فیلم درباره ی جمال ملک یک پسر هجده ساله است, که در یک محل فقیر نشین بمبئی زندگی می کنم, روزی یک مسابقه در شهر برگذار می شود با این عنوان که “چه کسی می خواهد میلیونر شود؟” جمال در این مسابقه شرکت می کند و می تواند به تمام جواب ها پاسخ دهد, برای همین پلیس به اون مظنون می شود که او تقلبی کرده است و سپس پلیس او را دستگیر می کنم و جمال داستان زندگی اش را تعریف می کند و ….

افتخارات فیلم میلیونر زاغه نشین

این فیلم در سه محور بسیار مورد توجه قرار گرفته است, موسیقی متن , کارگردانی و داستان و همین موضوع باعث شده است در ۱۰ بخش نامزد اسکار شود. مهمترین این نامزد ها بهترین فیلم و بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی متن بوده است. و همجنین برنده و نامزد بخش های مختلف مراسم های BAFTA و Critics’ Choice Awards و Golden Globes شده است که همه ی اینها نوید یک شاهکار را می دهد.

کمی درباره ی فرایند تولید

کمی درباره ی فرایند تولید این فیلم بخواهیم توضیح دهیم, کارگردان این فیلم دنی دویل برخلاف بقیه فیلم های هندی که معمولا در استودیو ساخته می شوند. این فیلم را در کوچه و خیابان های بمبئی فیلمبرداری کرده است. همین موضوع یک نقطه قوت برای فیلم بوده است اما همان اندازه به دلیل حضور جمعیت زیاد مردم و شلوغی شهر و تغییرات آن روند ساخت فیلم را برای سازندگان بسیار دشوار کرده بود. و یکی از مشکلات جالبی که سازندگان این فیلم با آن مواجه بودند این بوده که در هند افراد خارجی اجازه فیلمبرداری از طریق بالگرد را ندارند در نتیجه عوامل فیلم مجبور می شوند از یک کارگردان هندی استفاده کنند تا بتوانند مجوز فیلمبرداری با بالگرد را بگیرند.

درباره ی موسیقی متن این فیلم بخوانید

بعد از اجرای قسمتی از موسیقی متن فیلم میلیونر زاغه نشین در مراسم گلدن گلوب میزان فروش این آلبوم در بیلبورد از رده ۵۶ تا ۱۶ کاهش پیدا کرد. چندی بعد تا رتبه ۴ کاهش پیدا کرد. و در این مدت توانست ۲۱۰۰۰ کپی بفروش برساند.

کار ساخت آلبوم موسیقی متن فیلم میلیونر زاغه نشین توسط ای. آر. رحمان A. R. Rahman انجام شده است و آهنگ این فیلم از مخلوط موسیقی مدرن و سنتی هندی ساخته شده است. موسیقی و داستان این فیلم تنها شامل هندوستان و تاریخ هندوستان نمی باشد. بلکه می تواند در هر جای دنیا اتفاق بیوفتد. کارگردان این فیلم دنی دویلبه رحمان گفته بود که از موسیقی ویولن سل استفاده نکند. در نتیجه رحمان از این گونه موسیقی برای ساخت فیلم استفاده نکرد و شاهکاری را ساخت که توانست در سال ۲۰۰۸ برنده اسکار بهترین موسیقی متن اورجینال فیلم شود.

———————————————————————————————–

موسیقی متن انیمیشن UP 2009

انیمیشن بالا Up محصول سال ۲۰۰۹ آمریکا می باشد. ساخت این انیمیشن توسط Pixar Animation Studios و انتشار آن توسط Walt Disney Pictures انجام شده است. کارگردان این انیمیشن توسط پیت داکتر Pete Docter انجام شده است. چالش اصلی سازندگان این انیمیشن ساخت شخصیت های واقع گرا می باشد. و همچنین ساخت خانه ای همراه با ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ بادکنک بر روی آن به شدت سخت بوده است.

افتخاران انیمیشن بالا

انیمیشن بالا UP در سال ۲۰۰۹ توانست نامزد ۵ جایزه اکادمی اسکار شود. از جمله نامزد بهترین فیلم که انیمیشن Up دومین انیمیشن در تاریخ سینما هست که توانسته نامزد بهترین فیلم شود. دیگر انیمیشنی که نامزد بهترین فیلم شده است , انیمیشن  Beauty and the Beast (1991) می باشد. این انیمیشن موفق به دریافت دو جایزه “بهترین انیمیشن” و “بهترین موسیقی متن” شود. دستیار کارگردان این انیمیشن  Bob Peterson و همچنین آهنگساز موسیقی متن انیمیشن “بالا” مایکل جاکینو Michael Giacchino می باشد.

داستان انیمیشن بالا

داستان این انیمیشن درباره رویای یک پیرمرد هفتاد و هشت ساله بادکنک فروشی است که به واقعیت می پیوندد. نام این پیرمرد کارل فردریکسن هست. او هزاران بادکنک را به خانه خود می بندد و عازم مکانی در آمریکای جنوبی به نام آبشار بهشت می شود. در این راه پسر بچه ای به نام راسل به طور اتفاقی با او همراه می شود. همچنین یک سگ و یک پرنده هم همراه آنها هستند. و این سفر پر ماجرا آغاز می شود…..

کمی درباره ی موسیقی متن انیمیشن بخوانید

این انیمیشن سومین کار مایکل جاکینو در زمینه موسیقی متن برای کمپانی پیکسار بعد از دو انیمیشن The Incredibles و Ratatouille بوده است. چیزی که کارگردان پیت داکتر از جاکینو میخواست موسیقی احساسی بوده است. تکنیکی که در ساخت آهنگ انیمیشن بالا به کار برده شده است Thematic transformation نام دارد. و موسیقی این انیمیشن در مراسم های مختلف نامزد و برنده چایزه شده است و توانسته نظر مثبت منتقدین را به خود جلب کند.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم The Social Network 2010

فیلم شبکه اجتماعی The Social Network فیلم درام-بیوگرافی آمریکایی به کارگردانی دیوید فینچر David Fincher است. نویسنده این فیلم Aaron Sorkin است. داستان این فیلم حول محور شبکه اجتماعی فیسبوک Facebook میباشد. بازیگرانی که در این فیلم هنرنمایی کرده اند Jesse Eisenberg به عنوان بنیانگذار فیسبوک Mark Zuckerberg و Andrew Garfield به عنوان Eduardo Saverin و Justin Timberlake به عنوان Sean Parker و Armie Hammer به عنوان Cameron در این فیلم هنرنمایی کرده اند.

مختصری درباره ی موسیقی

آهنگسازان موسیقی متن فیلم شبکه اجتماعی Trent Reznor و Atticus Ross می باشند. و توانستند برنده جایزه بهترین موسیقی فیلم در مراسم های اسکار و گلدن گلوب شوند.

داستان فیلم شبکه اجتماعی

داستان این فیلم درباره ی مارک زاکلبرگ است دانشجوی دانشگاه هاروارد که در دانشگاه با یکی از دانشجویان دختر به مشکل می خورد. و به خوابگاهش پناه می برد و در انجا تصمیم می گیرد که وب سایتی را برای نمره دادن به دختر های دانشگاه راه اندازی کند که با استقبال زیادی روبرو می شود و این باعث می شود سرور های دانشگاه به مشکل بر خورد. بعد از اتفاق اون به مدت شش ماه از دانشگاه اخراج می شود. سپس دوقلوهای وینکلوس مارک را استخدام می کنند تا وب سایتی را برای دوست یابی بسازد و در نتیجه شبکه اجتماعی فیسبوک ساخته می شود و ….

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم The Artist 2011

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم The Artist

فیلم هنرمند The Artist محصول ۲۰۱۱ فرانسه می باشد. این فیلم در ژانر های عاشقانه کمدی و درام می باشد که در استایل سیاه و سفید صامت ساخته شده است. نویسنده و کارگردان این فیلم Michel Hazanavicius و تهیه کننده Thomas Langmann می باشد. و ستارگانی که در این فیلم هنرنمایی کرده اند Jean Dujardin و Bérénice Bejo می باشند. داستان فیلم در بین سال های ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۲ در هالیوود اتفاق می افتد.و حول محوریت رابطه ی یک بازیگر مرد فیلم صامت پا به سن گذاشته و یک بازیگر زن جوان است.

موفقیت های فیلم The Artist

این فیلم مورد توجه مثبت بسیاری از بینندگان و منتقدان قرار گرفت. و Dujardin در سال ۲۰۱۱ توانست برنده بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن شود. این فیلم در مراسم گلدن گلوب نامزد دریافت جایزه در ۶ بخش شد که از این تعداد موفق به دریافت جایزه در ۳ بخش بهترین فیلم کمدی یا موزیکال و بهترین موسیقی متن و بهترین بازیگر مرد شد.

همچنین در مراسم اسکار موفق به نامزدی در ۱۰ بخش شد و از این تعداد موفق به دریافت جایزه در ۵ بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان و بهترین موسیقی متن و بهترین بازیگر مرد. Dujardin اولین بازیگر فرانسوی است که موفق به دریافت جایزه اسکار در بخش بهترین بازیگر مرد شده است.

موسیقی متن فیلم هنرمند

بیشتر ترک های موسیقی متن این فیلم توسط لودویک بروس Ludovic Bource ساخته شده است , اما با این حال ترک هایی از آهنگسازان دیگر از جمله Alberto Ginastera برای ساخت ترک Estancia به چشم می خورد. آهنگ فیلم در بلژیک در طی مدت ۶ روز ضبط شده است. تنهای یک آهنگ در این فیلم به کار برده شده و آن آهنگ Pennies from Heaven کاری از Rose “Chi-Chi” Murphy می باشد. این آهنگ در سال ۱۹۳۶ ساخته شده است در صورتی داستان فیلم بین سال های ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۲ اتفاق می افتد. موسیقی متن این فیلم توسط Sony Classical Records منتشر شده است.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم Life of Pi 2012

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Life of Pi

فیلم زندگی پی Life of Pi محصول سال ۲۰۱۲ آمریکا در سبک درام و نبرد برای بقا است. داستان این فیلم بر اساس رمانی به همین نام از Yann Martel می باشد. کارگردان فیلم Ang Lee و نویسنده فیلم David Magee هستند. از تیم بازیگری این فیلم می توان به ستارگانی از جمله Suraj Sharma, Irrfan Khan, Rafe Spall, Tabu, Adil Hussain اشاره کرد. محوریت فیلم روی یک پسر بچه ۱۶ ساله است که چگونه در اقیانوس آرام به همراه یک ببر بنگان برای بقا تلاش می کند.

داستان فیلم زندگی پی

داستان بر این اساس است که خانواده ای به دلیلی مشکلات مالی که دارند مجبور می شوند باغ وحش خود را بفروشند. برای این کار کل خانواده به همراه حیوانات باغ وحش توسط کشتی راهی کشور کانادا می شوند. که در مسیر در اقیانوس آرام به طوفانی بزرگ مواجع می شوند و کل خانواده و تمامی حیوانات به جز پسر خانواده و یک ببر بنگال غرق می شوند و ….

جایزه های فیلم Life of Pi

این فیلم در مراسم گلدن گلوب در ۳ بخش نامزده شده بود که موفق به دریافت جایزه بهترین موسیقی فیلم شود. و همچنین در مراسم اسکار به شکل باور نکردنی توانست در ۱۱ بخش نامز دریافت جایزه اسکار شود و از این میان در ۴ بخش موفق به دریافت جایزه شد. از جمله بهترین کارگردان و بهترین موسیقی متن اورجینال . این فیلم توانست در سطح جهانی موفق به فروش ۶۰۹ میلیون دلار کند.

کمی درباره موسیقی متن فیلم زندگی پی

کار ساخت موسیقی متن این فیلم بر عهده ی آهنگساز بزرگ Mychael Danna بوده است. که از کارهای قبلی که برای کارگردان این فیلم آهنگسازی کرده است می توان به فیلم های The Ice Storm و Ride with the Devil اشاره کرد. کار انتشار موسیقی فیلم بر عهده ی Sony Classical Records بوده است. آهنگی که در این فیلم به کار رفته Pi’s Lullaby نام دارد که به زبان تامیلی میباشد و نوشته ی دانا و Bombay Jayashri میباشد.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم Gravity 2013

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Gravity

فیلم جاذبه Gravity فیلم علمی تخیلی و هیجانی به کارگردانی و نویسندگی و تهیه کنندگی Alfonso Cuarón می باشد. از بازیگران این فیلم می توان به Sandra Bullock و George Clooney اشاره کرد. و محوریت فیلم درباره ی دو آمریکایی فضانورد و ماموریت انها در فضا و چالش هایی که در برگشت به زمین دارند می باشد.

جوایز فیلم جاذبه

فیلم جاذبه در مراسم های مختلف و در بخش های متعدد نامزد و برنده جایزه شده است . از جمله این مراسم های مراسم اسکار است که در این مراسم در ۱۰ بخش موفق به دریافت نامزدی و توانست ۷ جایزه را در این میان از آن خود کند. از جمله بهترین کارگردان و بهترین موسیقی متن . همچنین در مراسم های دیگری از جمله گلدن گلوب و بافتا موفق به دریافت جایزه شده است. فیلم جاذبه با بودجه ۱۳۰ میلیون دلاری ساخته شده است که از توانست در سطح جهانی ۷۲۳ میلیون دلار فروش داشته باشد.

کمی درباره موسیقی متن فیلم جاذبه

کار ساخت موسیقی متن این فیلم بر عهده ی استیون پرایس Steven Price بوده است. که از کار های دیگر این آهنگساز می توان به دو فیلم با موسیقی های فوق العاده Fury و American Assassin اشاره کرد. قبل از انتشار آلبوم اورجینال موسیقی فیلم در سال ۲۰۱۳ یک پیش نمایش ۲۳ دقیقه ای از موسیقی این فیلم منتشر شده که نظر بسیاری را به خود جلب کرد. کار انتشار دیجیتالی و فیزیکی موسیقی این فیلم توسط WaterTower Music انجام شده است.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم The Grand Budapest Hotel 2014

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم The Grand Budapest Hotel

هتل بزرگ بوداپست The Grand Budapest Hotel فیلم کمدی به نویسندگی و کارگردانی Wes Anderson می باشد . داستان فیلم الهام گرفته شده از نوشته های Stefan Zweig است. این فیلم ستارگان مختلفی دارم اما ستاره اصلی این فیلم Ralph Fiennes می باشد. پشتیبانی مالی این فیلم آلمانی-آمریکایی توسط شرکت های مالی آلمانی انجام شده است.

افتخارات و جوایز فیلم

این فیلم در مراسم های مختلف نامزد و برنده ی جوایز مختلف شده است. در مراسم بافتا ۱۱ نامزدی در مراسم گلدن گلوب ۳ نامزدی و در مراسم اسکار ۹ نامزدی که از این تعداد در ۴ بخش موفق به دریافت جایزه اسکار شده است. از جمله برنده ی اسکار بهترین طراحی لباس و بهترین موسیقی متن .

خلاصه داستان

دولتی فاشیست در سال ۱۹۳۰ در حال قدرت گرفتن بود و کم کم شعله های جنگ در حال افزایش است. که در این میان هتل بزرگ بوداپست با تلاش های مهماندار و شاگردش به مکانی تفریحی در اروپا تبدیل شده است. و اتفاقی که در این میان می افتد یکی از مشتریان همیشگی هتل می میرد و یک تابلو نقاشی به مهماندار هتل می رسد و این موضوع سر آغاز اتفاقاتی است و ….

موسیقی متن هتل بزرگ بوداپست

کار ساخت موسیقی متن این فیلم بر عهده ی آهنگساز یونانی-فرانسوی الکساندر دسپلات Alexandre Desplat بوده است. که از کار های قبلی که برای فیلم های کارگردان این فیلم اندرسون کرده است می توان به فیلم های Fantastic Mr. Fox و Moonrise Kingdom اشاره کرد. موسیقی اصلی ساخته شده توسط دسپلات است که از موسیقی محلی روسی در این فیلم استفاده کرده است. همچنین قطعه هایی هم توسط آهنگسازانی از جمله Öse Schuppel, Siegfried Behrend و Vitaly Gnutov برای موسیقی متن این فیلم ساخته اند.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم The Hateful Eight 2015

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم The Hateful Eight

فیلم هشت نفرت انگیز The Hateful Eight (که معمولا با نام The H8ful Eight شناخته شده است) یکی بهترین فیلم های وسترن-آمریکایی در سال ۲۰۱۵ شناخته شده است. کارگردانی این فیلم بر عهده ی کارگردان بزرگ Quentin Tarantino بوده است. و از ستارگان بزرگی که در این فیلم زیبا به هنرنمایی پرداخته اند می توان به Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demián Bichir, Tim Roth, Michael Madsen و Bruce Dern اشاره کرد.

این فیلم در بخش بهترین موسیقی متن برنده اسکار و نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن. همچنین برنده جایزه گلدن گلوب برای بهترین موسیقی فیلم شد. کار ساخت موسیقی این فیلم برعهده ی انیو موریکونه Ennio Morricone آهنگساز ۹۰ سالی رومی بوده است, حتما با کار های این آهنگساز آشنایی دارید.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم La La Land 2016

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم La La Land

لا لا لند La La Land فیلم کمدی موزیکال و درام آمریکایی به کارگردانی و نویسندگی کارگردان برنده ی اسکار دیمین شزل Damien Chazelle می باشد. از ستارگان این فیلم می توان به رایان گاسلینگ Ryan Gosling در نقش یک پیانیست جاز و اما استون Emma Stone در نقش یک بازیگر در این فیلم هنرنمایی می کنند. محوریت داستان فیلم بر روی این دو شخصیت هست که در Los Angeles با همدیگر آشنا می شوند و عاشق هم می شوند و به دنبال آرزو هایش می روند.

جوایز فیلم

این فیلم در مراسم های مختلف نامزد و برنده جایزه شده است که مهم ترین آنها مراسم اسکار می باشد که در آن مراسم موفق شد در ۱۴ بخش نامزد دریافت جایزه ی اسکار شود و از این تعداد توانست در ۶ بخش جایزه را در یافت کند. از جمله بهترین موسیقی متن و بهترین بازیگر زن و بهترین کارگردان و بهترین آهنگ فیلم و … این فیلم با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده و توانسته در سطح جهانی فروشی بالغ بر ۴۴۶ میلیون دلار را برای سازندگان این فیلم به ارمغان بیاورد.

موسیقی متن فیلم لا لا لند

یکی از بخش های بسیار مهم فیلم لا لا لند بخش موسیقی و آهنگ فیلم می باشد. با توجه به موضوع موزیکال فیلم موسیقی متن بسیار نقش مهمی را ایفا می کرد. کار ساخت موسیقی و آهنگ فیلم بر عهده ی Justin Hurwitz بوده است. متن آهنگ های توسط Pasek and Paul نوشته شده است. به جز آهنگ Start a Fire که توسط John Legend نوشته شده است. موسیقی توسط Interscope Records منتشر شده است.

———————————————————————————————–

موسیقی متن فیلم The Shape of Water 2017

فیلم شکل آب The Shape of Water که همین اخیرا در مراسم اسکار شاهد برنده شدن جایزه در بخش های مختلف بودیم. این فیلم فانتزی عاشقانه به کارگردانی گیلرم دل تورو Guillermo del Toro می باشد. و نویسندگی فیلم علاوه بر دل تورو Vanessa Taylor هم انجام داده است. از ستارگان فیلم میتوان به Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg, و Octavia Spencer اشاره کرد.

افتخارات فیلم شکل آب

فیلم شکل آب از بعد از Pan’s Labyrinth بهترین فیلم دل تورو شناخته شده. و همچنین یکی از ۱۰ فیلم برتر سال شناخته شده. این فیلم نامزد و برنده ی تعداد زیادی جایزه در مراسم های مختلف شده از جمله نامزد ۷ جایزه در مراسم گلدن گلوب که از میان آنها برنده ی بهترین موسیقی متن و بهترین کارگردان رو مال خود کرد و در مراسم اسکار نامزد ۱۳ جایزه شده که از میان آنها ۴ جایزه بهترین فیلم , بهترین کارگردان , بهترین موسیقی متن و بهترین طراحی را برنده شده.

موسیقی متن فیلم The Shape of Water

آهنگسازی فیلم شکل آب بر عهده ی آهنگساز برنده ی اسکار الکساندر دسپلات Alexandre Desplat بوده است. که وی در سال ۲۰۱۴ هم برده ی اسکار بهترین موسیقی متن برای فیلم هتل بزرگ بوداپست. دسپلات در این فیلم برای دومین بار موفق به دریافت جایزه اسکار موسیقی متن فیلم شود.

———————————————————————————————–

برای دیدن لیست کامل برندگان اسکار بهترین موسیقی متن به ویکی پدیا مراجعه نمایید.

باکس دانلود
لینکهای دانلود فقط برای اعضا فعال می باشد. خرید اشتراک ویژه

نظرات