۱۰ آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

گاهی اوقات تنها کمی آهنگ فیلم زیبا نیاز است تا شما را به گریه وادار کند. در این پست قصد داریم ۱۰ آلبوم آهنگ فیلم برتر را به شما معرفی کنیم که از شدت زیبایی اشک به چشمان شما بیاورند. و تمامی این آهنگ های آماده ی دانلود از وب سایت ساندترک می باشند.

در این لیست ما موسیقی متن فیلم هایی را معرفی می کنیم که از شدت زیبایی باعث می شوند احساسات بینندگان را تحت تاثیر قرار دهند و باعث اشک ریختن انها شوند. این فیلم ها بر اساس دو رکن اصلی انتخاب شده است اولا بر اساس کیفیت خود آهنگ انها و ثانیا چه میزان موسیقی فیلم در تحت تاثیر قرار دادن بیننده از نظر دراماتیکی در سکانس های خاص موفق بوده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساندترک به سایت ویکی پدیا سر بزنید.

۱۰٫ در میان ستارگان (Interstellar)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

کریستوفر نولان و هانس زیمر با هم یک تیم فوق العاده را تشکیل می دهند. همکاری انها در فیلم تلقین (Inception) زیبا بود. اما ما معتقدیم انها در همکاری اخیر خود در فیلم در میان ستارگان خاطره بسیار خوبی از خود بر جای گذاشته اند. این فیلم در ژانر تخیلی به شدت زیبا بوده و موسیقی هم توانست به تناسب تصور خوبی از داستان فیلم ایجاد کند و همچنین توانست محدوده زیادی از احساس را در مخاطب ایجاد کند.

آهنگ های فیلم می تواند شما را آرام و هم احساساتی کند. یا این که شما را به یک اندازه هم هیجان زده و هم باعث ایجاد حس خطر در شما شود. بدون در نظر گرفتن این که فیلم در هر لحظه قصد دارد چه احساس را به شما منتقل کند اما موسیقی متن فیلم یک هدف کلی دارد و ان تحت تاثیر قرار دادن احساسات شنونده است.

پیشنهاد می شود مقاله ۹ شاهکار موسیقی فیلم سال ۲۰۱۸ را مطالعه نمایید.

۹٫ کوهستان بروکبک (Brokeback Mountain)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

موضوع فیلم کوهستان بروکبک روایت یک موضوع خاصی در زمان خودش بر عهده داشته. و نیاز به آهنگ هایی خاص هم داشته تا عنصر دراماتیک فیلم را بالا ببرد. خوشبختانه آهنگسازی این فیلم را گوستاوو سانتائولایا (Gustavo Santaolalla) بر عهده داشته و او توانست با ساخت آهنگ های فیلم برنده جایزه اسکار بهترین موسیقی متن فیلم شود. و دلیل ان هم مشخص است. در موسیقی این فیلم به طور عمده از موسیقی گیتار استفاده شده است که به خوبی نمایانگر مناظر وسترن و تنهایی کاراکتر های فیلم است.

بر خلاف بسیاری از موسیقی متن های دراماتیک دیگر هیچ وقت به عمق دراماتیک فیلم نفوذ نمی کند حتی زمانی که داستان به اوج خود می رسد. آهنگ فیلم تنها در خدمت درک شخصیت های فیلم , احساسات انها و انگیزه و امید های انها برای بینندگان است. و قطعا اشک را به شمان شما می آورد.

۸٫ تایتانیک (Titanic)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

آهنگسازی فیلم های جیمز کامرون کار ساده ای نیست. آهنگساز نه تنها باید عمق حماسی داستان جیمز کامرون را در نظر بگیرد بلکه باید لحظات احساسی فیلم را هم به خوبی نشان دهد. جیمز هورنر آهنگسازی فیلم تایتانیک را انجام داده و یکی از اشناترین موسیقی های متن را در تاریخ به یاد گذاشته.

جیمز هورنر هم توانست موسیقی این فیلم را هم از نظر حماسی و هم از نظر بعد احساسی انچنان تامین کند که این روز ها از خاطره ها بیرون نمی رود. او می توان با یک نوت ساده فلوت شما را به گریه بیاندازد. آهنگی که از سلینا دایونز با نام Heart will go on در فیلم خوانده است یکی از به یاد ماندنی ترین و غم انگیز ترین ترانه ها در تاریخ سینما را به خود اختصاص داده

۷٫ شجاع دل (Braveheart)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

شجاع دل هم یکی از درخشان ترین کارهای جیمز هورنر می باشد. شاید زیاد موسیقی به یاد ماندنی ای نباشد. اما قطعا بار احساسی فوق العاده ای دارد. آهنگ فیلم پر شده از قطعه های دلربا و عاشقانه می باشد.مانند ترک A Gift Of A Thistle که در سکانس عروسی مخفیانه پخش می شود به شدت موسیقی حماسی و عاشقانه برای شخصیت پرنسس داستان می باشد.

هر قطعه به طور شگفت اور از موسیقی اسکاتلندی در ان استفاده شده با بخش های دراماتیک هالیوودی و احساسی. ترک تم اصلی یک موسیقی کلاسیک هالیوودی است که مو به تن شما سیخ می کند. جیمز هورنر یک آهنگساز نابغه بود و موسیقی که برای فیلم شجاع دل ساخته بود بدون تردید یک شاهکار بود.

۶٫ روزی روزگاری در غرب (Once Upon a Time in the West)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

انیو موریکونه یکی از تحسین شده ترین آهنگساز ها در تاریخ سینما می باشد. و موسیقی متن هایی که برای فیلم های وسترن اسپاگتی سرجیو لئون ساخته است , موسیقی کلاسیک هایی هستند که کهنه نمی شوند. اگر چه ما معتقدیم بهترین همکاری این دو در فیلم روزی روزگاری در غرب می باشد.

فیلم پخته تر از کارهای قبلی سرجیو لئون می باشد. و تن موسیقی هم در این فیلم وسترن تغییر کرده است. ترک های دراماتیکی مانند men with harmonica و the trio a run for the money به شدت پیشنهاد می شوند. قطعه هایی مانند jills America و Finale به زیبایی بار رمانتیکی غرب وحشی را نشان می دهد.

ترکیب موسیقی زیبا و نماهای حماسی به طور قطع اشک را به چشمان شما یا هر کس دیگری خواهد آورد.

پیشنهاد می شود مقاله ۱۸ آلبوم موسیقی متن برنده ی اسکار را حتما مطالعه نمایید.

۵٫ سه گانه ارباب حلقه ها (The Lord of Rings)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

ترجمه زبان تالکینز شاهکاری در فیلم می باشد که کار ساده ای نیست. اما پیتر جکسون به گونه ای توانست از پس این کار برآید. یکی از دلایل اصلی رسیدن به این موفقیت بدون شک آهنگ های هوشمندانه ی هاوارد شور برای این فیلم است.

آهنگ های حماسی فیلم بدون شک حرف ندارند اما چیزی که باعث درخشندگی آلبوم موسیقی متن فیلم می شود وجود سکانس های تخیلی و شگفت اور داخل فیلم می باشد. ترک هایی مانند The Great River حس عظمت داخل فیلم را بیشتر می کند. ترک End of Casa Doom به شکل دردآوری نمایانگر مصیبت هایی که در فیلم رخ می دهد است. موسیقی متن این سه گانه بدون شک یکی از بهترین ها در طول تاریخ است و انها کاری کردند که بیننده در هر قسمت اشک در چشمانش حلقه بزند.

۴٫ فارست گامپ (Forrest Gump)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

در سال ۱۹۹۴ آهنگساز فیلم الن سیلوستری برای ساخت آهنگ فیلم های اکشنی از جمله Back To The Future و Predator شناخته شده بود. و بالاخره به حقش رسید و او نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی متن برای کار فوق العاده زیبا و هوشمندانه اش برای فیلم فارست گامپ شد.

ترک هایی مانند I Forrest Forrest Gump کاملا آشنا هستند و حس نوستالژی و آرامش را ایجاد می کنند. یا ترک Run Forrest Run حس گرمی و انگیزه را ایجاد می کند. موسیقی متن دید درست و خوبی و انگیزشی را از فیلم به بیننده می دهد. همچنین می تواند آنچنان حس سوزاوری را در شما ایجاد کند که زمان اشک ریختن شما فرا رسد.

۳٫ گلادیاتور (Gladiator)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

مثل خیلی از کارهای بزرگ هانس زیمر , موسیقی متن این فیلم از بمباستیک و قهرمانی گرفته تا موسیقی زیبا و بی رحمانه را شامل می شود. موسیقی به تنهایی باعث رشد و زیبایی فیلم می شود.

ترک Am I Not Merciful یکی از حماسی ترین و غم انگیز ترین موسیقی هایی است که تا به حال ساخته شده است. ترک Earth یکی از آرامش بخش ترین و زیبا ترین موسیقی هایی است که تا به حال ساخته شده. در این میان دستیار آهنگساز لیسا جرارد با آن صدای فرشته مانند خود زیادی به موسیقی فیلم و خود فیلم می دهد کمک زیادی به حماسه موسیقی و فیلم می کند.

پیشنهاد می شود مقاله نهایت احساس در موسیقی متن فیلم The Thin Red Line را از دست ندهید.

۲٫ ای تی – موجود فرازمینی (E.T. the Extra-Terrestrial)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

ما فکر می کنیم می توانیم جان ویلیامز را استادی تکرار نشدنی و یکی از بهترین آهنگسازان فیلم در کل تاریخ سینما دانست. کار او بر روی فیلم ای تی چیزی جز یک شاهکار نیست. موسیقی متن شگفت آور و نماهای مبتکرانه فیلم به خوبی با یک دیگر همخوانی دارند. و نتیجه این همخوانی اشک در چشمان شنوندگان به دلیل زیبایی فیلم است.

در بقیه سکانس ها موسیقی + فیلم با هم ترکیب می شوند تا سکانس های غم انگیزی را ایجاد کند مانند زمانی که ای تی در حال مرگ است یا الیت مجبور به خداحافظی است. موسیقی و فیلم ای تی یک فیلم تخیلی پر پتانسیل را ایجاد می کند.

۱٫ فهرست شیندلر (Schindler’s List)

10 آهنگ فیلم که شما را گریه خواهند کرد

تقریبا تمام جنبه های فیلم فهرست شیندلر بی نقص است که این شامل موسیقی آهنگساز جان ویلیامز هم می شود. ویلیامز می دانست فیلم به گونه ای است که ساخت موسیقی برای ان بسیار سخت است. و به اسپیلبرگ گفت به آهنگساز بهتری نیاز دارد تا بهتر بتواند داستان و سکانس های دراماتیک فیلم را روایت کند.

اگر چه او توانست احساسی ترین و تاثیر گذار ترین در تاریخ سینما را خلق کند. آهنگ فیلم می تواند باعث گریه و ترس شما شود. می توان باعث گریه و غم و اندوه شما شود. می توان شما را از اعماق قلبتان به گریه بیاندازد. این فیلم تاریخی یک شاهکار هنری است و موسیقی متن جان ویلیامز موثر ترین فاکتور می باشد.

باکس دانلود
لینکهای دانلود فقط برای اعضا فعال می باشد. خرید اشتراک ویژه

نظرات