دانلود آهنگ فیلم Platoon اثری به یاد ماندنی از Georges Delerue

دانلود آهنگ فیلم Platoon اثری به یاد ماندنی از Georges Delerue

دانلود آهنگ فیلم Platoon 1986 اثری از به یاد ماندنی از Georges Delerue

دانلود آهنگ فیلم Platoon , فیلم ضد جنگ جوخه (Platoon) محصول سال ۱۹۸۶ کشور آمریکا به نویسندگی و کارگردانی اولیور استون (Oliver Stone) می باشد. ستارگانی که در این فیلم هنرنمایی می کنند تام برنگر (Tom Berenger) و ویلم دافوی (Willem Dafoe) و چارلیز شیین (Charlie Sheen) اشاره کرد. این فیلم اولین قسمت از چندگانه ای است که استون درباره جنگ ویتنام نوشته است. اولیور استون داستان این فیلم را بر اساس تجربه ی خود به عنوان سواره نظام امریکایی در ویتنام می نویسد. ویکی پدیا

جوخه اولین فیلمی درباره ی جنگ ویتنام بود که توسط یک سرباز که در همان جنگ حضور داشته نوشته شده. فیلم جوخه در سال ۱۹۸۶ توانست موفق به دریافت جایزه اسکار در بخش بهترین موسیقی متن فیلم و همچنین بهترین کارگردانی (اولیور استون – Oliver Stone) از آن خود کند. او در سال ۱۹۹۲ در ۶۷ سالگی در گذشت. دانلود آهنگ فیلم Platoon به شدت پیشنهاد می شود.

داستان فیلم جوخه محصول سال ۱۹۸۶

کریس تیلور جوانی است که داوطلبانه دانشگاه خود را رها می کند و وارد جنگ ویتنام می شود. بعد از ورودش خیلی زود متوجه می شود که حضورش در جنگ غیر ممکن است. او هنوز زیاد در جنگ حضور نداشته اما تاثیری که روی ان گذاشته بسیار زیاد است. کریس دو افسر ما فوق دارد یکی از آنها بد اخلاق و بد خلق به نام افسر رابرت بارنز (Robert Barnes) و دیگر خوش برخورد و خوش اخلاق به نام افسر الیاس گرودین (Elias Grodin)

بعد از این که به روستایی حمله می کنند کشت و کشتار غیر قانونی ای انجام می شود و بین مردان داخل جوخه درگیری ایجاد می شود. هر چی که داستان جلوتر می رود کریس متوجه می شود که مشکل روانی جدی پیدا کرده است. همچنان که او در حال تلاش برای زنده ماندن است. او متوجه می شود در دو جنگ قرار دارد یکی جنگ موجود در ویتنام و دیگری جنگ بین دو افسر در جوخه خودشان است. ژرژ دلرو (Georges Delerue) موسیقی متن زیبای این فیلم را نوشته است.

حتما آلبوم آهنگ فیلم Hostiles کاری از مکس ریچتر را گوش دهید.

قطعه ای شاهکار به نام Adagio for strings

به یاد دارم اولین باری که فیلم را تماشا کردم چنان تاثیری روی من گذاشت که تعداد اندکی فیلم تا ان زمان روی من گذاشته بود. مجموعه ای از احساسات خالص. حقیقت رو بخوام بگم شیوه ای که فیلم ساخته شده بود چنان تاثیری روی من داشت که قادر به صحبت کردن نبودم. وقتی صحبت از موسیقی می شود اولی قطعه ای که هر کس به یاد می آورد شاهکار بدون وصف Samuel Barber به نام “Adagio for strings” است.

این قطعه یکی از به یاد ماندنی ترین قطعه های تاریخ موسیقی فیلم است. که در یکی از احساسی ترین سکانس های فیلم جوخه پخش می شود. در سال ۲۰۱۸ لیبل Quartet Records نسخه ی Expanded این آلبوم کاری از ژرژ دلرو را منتشر کرده است. و الان زمان این رسیده که بیشتر به موسیقی این فیلم گوش دهم چون اون ترک نام بقیه ی موسیقی این فیلم را خفه کرده بود! همین قطعه برای دانلود آهنگ فیلم Platoon کافی است.

درباره ی موسیقی فیلم جوخه

بعد از دانلود آهنگ فیلم Platoon موسیقی با یک ورژن کوتاهی از ترک Adagio با نام “The village” آغاز می شود و این مشکلی ندارد چون به شدت این قطعه با فیلم سازگار است. این ترک بازسازی و دوباره توسط دلرو کار شده است و کل آلبوم به این موسیقی شبیه است. ترکی قابل احترام, غم انگیز و تقریبا مرثیه ای که به صورت مداوم حس یک تراژدی بزرگ غیر قابل گریز را دارد.

ترک “Main titles” می تواند یک قطعه دراماتیک خیلی خوب برای عنوان پایانی باشد آهنگساز یک عنوان دراماتیک را برای شروع انتخاب نکرده است درست همان کاری که الیور استون در فیلم انجام داده است. هیچ چیز عاشقانه ای وجود ندارد و هیچ چیز ایده الی نیست. و همه چیز نا امید کننده و افسده کننده است. موسیقی بسیار زیباست و چیزی بین یک کار محزون کنند و یک درام عاشقانه است. هر اندازه که موسیقی غم انگیز است اما ترکی مثل “Rejoice in the youth” وجود دارد و یک لبخند روی صورت در حالی که چشمان اشک بار است می آورد.

موسیقی پرتنش و جنگی فیلم

وقتی که سکانس های جنگی فیلم شروع می شود موسیقی از حالت آرام به پرتنش تغییر می کند.ترک “Grunts in the rain” آغازی بر این موضوع است. آهنگ ارکسترا کنار می رود و آرام می گیرد. اما آهنگساز موفق می شود همچنان موسیقی زیبا و ملودیک را حفظ کند. اما موزیک تاریک کمرنگ می شود تا این که حس خفگی با گوش دادن به ترک “Maybe I found it / Ambush” به من دست می دهد. موسیقی تم اصلی فیلم با ترک “Base camp” در میان این همه موسیقی پرتنش زنده می شود. کاری که دلرو با موسیقی این فیلم کرد من را یاد کار های انیو موریکونه که با وسترن های اسپاگتی انجام می دهد می اندازد. صداهای ناگهانی چوب و صداهای ناگهانی فلوت تاریکی را در هم می شکند. دانلود آهنگ فیلم Platoon به تمامی کاربران توصیه می شود.

Tracklist: Expanded

The Film Score
۱٫ The Village (Orchestra Only) 1:47
۲٫ Main Title 2:29
۳٫ Rejoice in thy Youth 1:23
۴٫ Grunts in the Rain 1:38
۵٫ Maybe I Found It / Ambush 2:07
۶٫ Base Camp 0:31
۷٫ Bunker to Village (Film Version) 3:55

۸٫ Charlie’s Sorrow 2:30
۹٫ Carrying the Children / Time We Got Ours Kicked / Sun and Rain 2:25
۱۰٫ The Enemy Was in Us 0:36
۱۱٫ Barnes Shoots Elias (Film Version) 3:10
۱۲٫ The Soul of an Innocent 2:40
۱۳٫ The Turning Point 2:15
۱۴٫ Enemy Prep 0:46
۱۵٫ Killing Barnes 1:16
۱۶٫ Mass Grave 0:51
۱۷٫ Finale and End Title 5:55

Additional Music
۱۸٫ Adagio for Strings (Orchestra Only) 6:44
۱۹٫ Grunts in the Rain (Alternate Take) 1:37
۲۰٫ Bunker to Village (Alternate Ending) 3:33
۲۱٫ The Enemy Was in Us (Alternate Take) 0:36
۲۲٫ The Turning Point (Alternate Take) 1:40
۲۳٫ Killing Barnes (Alternate) 1:17

Album Versions
۲۴٫ The Village 1:45
۲۵٫ Barnes Shoots Elias 3:10
۲۶٫ Adagio for Strings Dialogue&58; Charlie Sheen 6:53
۶۳:۲۸

باکس دانلود
لینکهای دانلود فقط برای اعضا فعال می باشد. خرید اشتراک ویژه

نظرات