دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk 2017 اثری از Hans Zimmer

در این پست علاوه بر امکان دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk وجود دارد قصد گفتن ناگفته هایی از ساخت موسیقی متن این فیلم را داریم که تا به حال در جایی به آن اشاره نشده. و این فیلم علاوه موسیقی متن توانسته در بخش های مختلف نامزد گلدن گلوب و اسکار شود که در پایین توضیح خواهم داد.

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk

موسیقی متن فیلم دانکرک هوشمندانه تر از آن چیزی است که شما فکر میکنید

هنگامی که فیلم دانکرک منتشر شد من با انتظار بالایی به سراغ تماشای این فیلم و موسیقی متن آن رفتم چون میدانستم هنگامی که هانس زیمر (Hans Zimmer) و کریستوفر نولان (Christopher Nolan) با هم همکاری میکنند قرار یک اتفاق بزرگ بیوفته و تو این مدتی که این فیلم آمده همه هانس زیمر را از به کار بردن “تن شپرد” (Shepard Tone), (شیوه ای که در ان موسیقی با تنش بالا و به حالت تکرار و بی پایان ادامه پیدا میکند) که یک پیچیدگی باورنکردنی به موسیقی میداد در ساخت موسیقی متن فیلم دانکرک به سخره میگیرند در صورتی که قضیه فراتر از این چیزاست و کاشف به عمل امد که موسیقی متن Dunkirk کاملا در یک سطح بسیار بالایی است و استفاده از تن شپرد یک حرکت بسیار هوشمندانه است.

اصلا تن شپرد چی هست؟

تن شپرد (Shepard Tone) یا درجه شپرد (Shepard Scale) , شیوه ای از ساخت موسیقی است که به نظر بیاد شدت موسیقی دائم در حال افزایش است, و برای رسیدن به چنین حالتی در موسیقی آهنگساز باید درجات مختلفی از موسیقی را به صورت افزایشی بر روی هم قرار دهد. هرکدام از این درجات با نوت های مختلف از یکدیگر تفکیک شده اند. مادامی که درجه موسیقی افزایش می یابد در این شیوه موسیقی جوری به نظر میاد که درجات مختلف موسیقی به طور دائم در حال افزایش است بدون این که شنونده متوجه شود نوت ها در حال تغییر هستند. زیر و بمی صدا مداوم در حال تغییر است اما شنونده متوجه نمیشود (این شیوه به دلیل این که مغذ انسان توانایی تشخیص یک گروه نوت را دارد جواب می دهد)

اصلا تن شپرد چی هست؟

یک تصویر شماتیک از Shepard Scale : نوت های سبز و زرد بلندتر از نوت های بنفش هستند

افزایش درجه موسیقی یک شیوه خوب برای نمایش دادن تنش در موسیقی هست و شپرد اسکیل (Shepard Scale) این تنش را به صورت بی پایان و مداوم نشان میدهد. نولان در مصاحبه ای هم که داشته اعلام کرده بود که قرار از این نوع موسیقی استفاده بشه اما از جزئیات ان چیزی نگفته بود که من دارم جزئیاتش رو خدمتتون عرض میکنم.

نولان و زیمر, گذشته ای درباره ی نمایش زمان توسط موسیقی دارند

این دو دوست دارند موسیقی متن در بست بر اساس داستان فیلم ساخته شود تا این که به شیوه ی سنتی عمل کنند, بهترین مثالی که میتوان بر این اساس زد موسیقی متن فیلم تلقین (Inception) است.یکی از مهمترین نکاتی که در موسیقی متن فیلم Inception شاهد بودین این بود که زمان در خواب به کندی سپری میشود, و همچنین بسیار کندتر سپری میشود اگر سطح خواب کاهش پیدا کند. و اینگونه میشود که از خوابی وارد خوابی دیگر میشوید. در موسیقی متن فیلم تلقین از دو بیت متفاوت استفاده میشود , در ابتدا صدایی که به گوش میرسد با این که بسیار متفاوت است اما بسیار متحیر کننده است, و بعد گذشت چند ثانیه از موسیقی شنوندگان متوجه این ایده میشوند که زمان در خواب بسیار کندتر سپری میشوند, مثلا در موسیقی trombone که قسمتی از متن آهنگ the Edith Piaf است فقط به صورت کند پخش میشود (دقیقا همان آهنگ فقط با زمانبندی متفاوت)

شنوندگان حالا به ارزش موسیقی فیلم تلقین پی میبرند که از این چنین ظرافتی برخودار بوده و نکته این جاست که موسیقی متن فیلم Inception تنها یک گرم کردن برای هانس زیمر بوده تا موسیقی متن فیلم دانکرک را بسازد, برای دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk با کیفیت اورجینال به پایین پست مراجعه نمایید.

درباره ی شپرد اسکیل زیمر

طوری که مردم درباره ی شپرد اسکیل موسیقی فیلم دانکرک صحبت میکردند به شخصه تصور می کردم که موسیقی است که به طور مداوم در طول کل فیلم با تنش بالا پخش می شود. اما بعد تماشای فیلم متوجه شدن اون درجه از صدایی که تصور می کردم بسیار محدود تر , بریده بریده تر است.

درباره ی شپرد اسکیل زیمر

قسمتی از مقیاس کاهنده ای که زیمر استفاده کرده

این قطعه نوت در قسمت های مختلف از موسیقی متن Dunkirk 2017 برای افزایش تنش موسیقی فیلم استفاده شده است.

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk

سه داستان و سه محدوده زمانی مختلف

یکی از شگفت اور ترین نکات و فکر میکنم موثرترین جنبه ی فیلم دانکرک نحوه ی ساخت ان است, سه داستان مجزا از سه دسته افراد مختلف در سه زمانبندی مختلف همه با هم در یک موج همزمان ساخته شده اند برای یادآوری:

۱- سربازانی که از ساحل فرار میکنند ( به مدت یک هفته )

۲- افرادی که روی قایق هستند ( به مدت یک روز )

۳- خلبان ها (به مدت یک ساعت )

در طول فیلم سه داستان مختلف روایت می شود و بیننده به طور مکرر بخشی از این داستان ها را می بیند و همان طور که داستان پیش می رود داستان هر سه گروه به هم می رسند.همان طور که از فیلم تلقین به یاد داریم زیمر علاقه مند است نوع ساختار فیلم را در موسیقی خود نمایش دهد به خصوص قسمت هایی که مربوط به زمان است, و در فیلم دانکرک دقیقا با موسیقی خود میخواست زمان را به نمایش در آورد.

سه شپرد اسکیل و سه محدوده زمانی مختلف

در نقطه اوج فیلم , زمانی که سریازان با افرادی که روی قایق هستند به همراه خلبان در دریایی که پر از نفت است به یکدیگر می رسند. زیمر تنها قصد ندارد اون تنش اصلی ناشی از موسیقی شپرد اسکیل را نمایش دهد, بلکه او سه شپرد اسکیل را که در سه زمان بندی مختلف پخش شده بودند را همزمان پخش می کند تا به بیننده نقطه تلاقی هر سه داستان فیلم را نشان دهد.

سه شپرد اسکیل و سه محدوده زمانی مختلف که یکجا ساخته شده اند

اینم بخشی از نوت های موسیقی The Oil 3:40

هانس زیمر این ساختار موسیقی را به طور مکرر در طول فیلم پخش می کند و برای تاثیر بیشتر از نوت های دوبل استفاده می کند , قسمت ابتدایی این نوت به آرامی نواخته می شود و قسمت میانی با همان مقیاس اما با سرعت بیشتر می نوازد و قسمت پایانی را با چهاربرابر سرعت بالاتر می نوازد.هانس زیمر فقط از شپرد اسکیل برای افزایش تنش موسیقی استفاده نکرده است , او از سه شپرد اسکیل شبیه به هم در سه محدوده زمانی مختلف استفاده کرده است تا تنش سه خط داستانی که به نقاط مختلف منتهی می شوند را زیاد کند.قسمت اول نوت نمایانگر یک هفته تلاش سربازان برای فرار از داخل ساحل است, قسمت میانی درباره ی یک روز داخل قایق استو قسمت پایانی نوت هم درباره ی یک ساخت تلاش خلبان ها هست. همه ی آنها از سه زمان مختلف اغاز میشوند و به یک نقطه مشترک منتهی می شوند.خلاصه کلام, هانس زیمر ایده ی استفاده از شپرد اسکیل را انتخاب می کند ,و از آن به عنوان موسیقی متن فیلم Dunkirk استفاده می کند و نتیجه خارق العاده ای را به دست می آورد.

اگر تا به الان ترغیب به گوش دادن و دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk (دانکرک) شده اید پیشنهاد می کنم لحظه ای درنگ نکنید و اقدام به دانلود این آلبوم از وب سایت ساندترک و از پایین همین مقاله کنید. Hans Zimmer در ساخت موسیقی متن فیلم Dunkirk از دو همکار همیشگی و صمیمی خود Lorne Balfe , Benjamin Wallfisch استفاده می کند. که لورن بالفی در ساخت دو ترک Regimental Brothers و End Titles همکاری داشته است و بنجامین والفیسچ در ساخت ترک های Home و Variation 15 (Dunkirk) و End Titles و همچنین Sir Edward Elgar در ساخت دو ترک پایانی یعنی Variation 15 و End Titles همکاری داشته.

موسیقی فیلم دانکرک در بخش بهترین موسیقی متن فیلم نامزد جایزه گلدن گلاب شد اما موفق به دریافت این جایزه نشد و همچنین در حال حاظر نامزد جایزه ی اسکار شده است که باید نشست و دید ایا موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی متن می شود یا خیر؟

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk

آیا برای ساخت موسیقی متن فیلم Dunkirk از دیگر موسیقی های بهره برداری شده؟

پاسخ هانس زیمر: این نکته برام خیلی مهم بود که کلا هر فیلم جنگی که دیده بودم از سرم بیرون کنم , این فیلم بیشتر تکیه بر روی زمان دارد , درباره ی کمبود زمان تا یک فیلم جنگی

پاسخ لورن بالفی: من هیچ وقت به فیلم به عنوان یک فیلم جنگی نگاه نکردم بیشتر به عنوان یک فیلم هیجان انگیز نگاه کردم

پاسخ کریستوفر نولان: من از هانس درخواست کردم تا یک موسیقی احساسی ننویسد, از اون خواستم یک واقعیت بنویسد, همان طوری که فیلم ساخته خواهد شد (برا اساس یک داستان واقعی) همش درباره تعلیق و تنش هست تنها احساس نیست.

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk

آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk رو با چه کیفیتی دانلود کنم؟

برای دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk ما برای شما چهار کیفیت مختلف را آماده کردین که در هیچ کجای نت نظیر آن را پیدا نخواهید کرد , بالاترین کیفیت قرار گرفته کیفیت FLAC 24Bit Lossless میباشد که با بیت ریت بسیار بالا میتوانید بالاترین کیفیت را تجربه کنید , که گوش دادن به این آلبوم با این کیفیت واقعا ارزشمند است.

کیفیت دومی که قرار گرفته و تقریبا ۹۰ درصد آلبوم های سایت با این کیفیت موجود هستند کیفیت FLAC Lossless هست که اگر نمیخواهید حجم زیادی مصرف کنید پیشنهاد میشود موسیقی متن این فیلم را با این کیفیت دانلود نمایید.

کیفیت سوم و چهارم کیفیت هایی متداولی هستند MP3 , M4A هستند که کیفیت کاربر پستندی هست و بر روی اکثر دستگاه های الکترونیکی قابل پخش هستند.

برای دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم دانکرک هم اکنون از لینک های زیر اقدام کنید. و همچنین پیشنهاد میشود موسیقی متن فیلم درمیان ستارگان از هانس زیمر را دانلود نمایید

Tracklist: لیست موسیقی های متن این فیلم

۱٫ The Mole 5:35
۲٫ We Need Our Army Back 6:28
۳٫ Shivering Soldier 2:52
۴٫ Supermarine 8:03
۵٫ The Tide 3:48
۶٫ Regimental Brothers 5:04
۷٫ Impulse 2:36
۸٫ Home 6:02
۹٫ The Oil 6:10
۱۰٫ Variation 15 (Dunkirk) 5:51
۱۱٫ End Titles 7:12
۵۹:۴۰

دانلود آلبوم موسیقی متن فیلم Dunkirk

نسخه Complete دارای ۶۰ ترک می باشد

باکس دانلود
لینکهای دانلود فقط برای اعضا فعال می باشد. خرید اشتراک ویژه

نظرات